„Czy wiesz, że…?  Twoje ciało jest Super!” czyli Wakacyjne Warsztaty z Medycyną

W ubiegłym tygodniu Muzeum Medycyny i Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego odwiedziła przesympatyczna grupa gości w wieku 7-14 lat. Podczas zwiedzania ekspozycji dzieci uważnie słuchały pracownika Muzeum SUM, zadawały pytania, robiły zdjęcia i wpisywały się do księgi pamiątkowej.

Po zwiedzaniu Muzeum mali podopieczni sosnowieckiego oddziału MOPS wzięli udział w Wakacyjnych Warsztatach z Medycyną. Radości było sporo, bo dzieci bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące anatomii człowieka. W części plastycznej ochoczo przystąpiły do wyboru szablonów, aby na przyniesionych przez siebie ubraniach poodbijać kolorowe wzory. Anatomiczne szablony w mgnieniu oka pokryły się całą masą fluorescencyjnych farb do tkanin oraz specjalnych pisaków. Tym sposobem milusińscy zaprojektowali swoje własne oryginalne ubrania, na których powstała cała tęcza intensywnych barw, ukazująca różne elementy ludzkiego ciała.

Na zakończenie Wakacyjnych Warsztatów z Medycyną, uczestnicy otrzymali zdrowy i smaczny poczęstunek, w postaci świeżych jabłek, herbatniczków oraz kolorowych owocowych drażetek, które wyglądały prawie jak niektóre lekarstwa.