Dni Otwarte Wydziału Nauk Farmaceutycznych SUM

• zwiedzanie Muzeum
  • warsztaty

Wydział Nauk Farmaceutycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego po raz kolejny gościł uczniów szkół średnich. Podczas tegorocznych Dni Otwartych (16-18.04.2024) zorganizowano mnóstwo atrakcji w trzech obiektach uniwersyteckich w Sosnowcu, a wśród nich m.in. pokazy pierwszej pomocy i specjalistycznego sprzętu, liczne warsztaty i prelekcje.

Nie zabrakło także wizyty w Muzeum. 16 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć uczniów i nauczycieli Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach oraz Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. Każda z grup zwiedziła Muzeum wraz z przewodnikiem, zdobywając wiedzę z zakresu historii medycyny, farmacji i diagnostyki laboratoryjnej. Ze względu na profile nauczania szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się sale operacyjne i sala diagnostyki laboratoryjnej.

Kolejnym punktem programu był udział w warsztatach. Każdy uczestnik mógł samodzielnie stworzyć maść majerankową, odgadnąć, co znajduje się w skrytkach, a także podjąć wyzwanie anatomiczne – kilkoro śmiałków zdobyło nagrody za prawidłowe i szybkie ułożenie wszystkich narządów w modelu anatomicznym człowieka.