Dni Otwarte Wydziału Nauk Farmaceutycznych SUM

W trakcie tegorocznych Dni Otwartych, Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu gościł prawie 400 uczniów z różnych rejonów Górnośląsko-Zagłębiowskej Metropolii. Młodzież poznała nie tylko bogatą ofertę edukacyjną, ale miała też wyjątkową możliwość spotkać się ze studentami i wykładowcami osobiście. Część z nich wzięła udział w arcyciekawych wykładach i prezentacjach oraz zapoznała się ze skrywającymi wiele tajemnic dawnej medycyny i farmacji eksponatami muzealnymi, jakie prezentowane i omawiane były na stoisku informacyjnym Muzeum Medycyny i Farmacji SUM. Możliwe było również zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem, zaś w murach wydziałowej biblioteki na uczniów czekał nowoczesny atlas anatomiczny 3D, dzięki któremu podczas zajęć “Zobacz co masz w środku” mogli oni ujrzeć fascynujące sekrety ludzkiego ciała. Goście poinformowani zostali także o corocznie organizowanej akcji letniej dla uczniów „Wakacje na FARMIE ”. Letnia Szkoła Licealisty umożliwia nie tylko poszerzanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych, ale jest też doskonałą okazją do przyjrzenia się, jak wygląda studiowanie na proponowanych przez WNF kierunkach, takich jak: farmacja, kosmetologia analityka medyczna oraz biotechnologia medyczna. Uczniowie bardzo chętnie wsparli akcję HELPERS’GENERATION i postanowili dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego.