Ferie Zimowe 2020 oraz „Dzień Babci i Dziadka pod lupą diagnosty” w Muzeum SUM

Powodów do radości podczas tegorocznych ferii zimowych było bardzo wiele, o czym mogli się przekonać zarówno juniorzy, jak i seniorzy.

Z tej okazji w dniu 21 oraz 23 stycznia, na gości czekało mnóstwo atrakcji. Począwszy od bezpłatnego zwiedzania Muzeum SUM oraz fachowych porad specjalistów i studentów ze Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych przez bezpłatne badania i pomiary bez stania w kolejkach przychodni, skończywszy na ciekawych warsztatach pt. „Laboratorium Pluszowego Misia” oraz zabawie muzealnej „Medycyna i Farmacja od kuchni” dla najmłodszych, w której ochoczo brali udział również seniorzy i opiekunowie dzieci. Na czas zabawy muzealnej wystawa zmieniła swój codzienny wygląd a wśród eksponatów pojawiły się przedmioty, które nie były związane z tematyką medycyny i farmacji, takie jak: wałek i radełko do ciasta, solniczka, maselniczka, łyżki, noże, widelce oraz garnki. Aktywne zwiedzanie wystawy sprawiło wszystkim dużo radości.

Cieszy również fakt, że Muzeum SUM podczas obchodów Dnia Babci i Dnia Dziadka odwiedziło prawie 50 osób. Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych pod czujnym okiem Pana mgr Adama Pudełko z Katedry i Zakładu Chemii Klinicznej i Diagnostyki Laboratoryjnej Wydziału Nauk Farmaceutycznych SUM, wykazało się wielkim zaangażowaniem, pasją i otwartością dla licznie przybyłych do Muzeum gości.