“Historia na dotyk” czyli nagranie dla Stowarzyszenia Nostra Patrumque Memoria

Efektem współpracy Muzeum Medycyny i Farmacji SUM z przedstawicielami Stowarzyszenia Nostra Patrumque Memoria – Historia na dotyk, było nagranie materiału filmowego dotyczącego przybliżenia działalności prospołecznej zasłużonych dla polskiej medycyny lekarzy, farmaceutów i diagnostów laboratoryjnych a także poruszenia zagadnień etyki zawodowej i bioetyki, jako ważnych kwestii w obszarze historii nauki polskiej. Naczelnym zadaniem Stowarzyszenia jest więc podniesienie świadomości historycznej poprzez podejmowanie działań, które pozwalają przywrócić pamięć o wyjątkowych w historii Polski zdarzeniach, zjawiskach i osobach. Jak się okazuje, mających znaczący wpływ nie tylko na bieg historii Polski, ale także Europy i świata. Upowszechnianie wiedzy historycznej, stanowiącej swego rodzaju skarb dziedzictwa narodowego, jest również promocją polskich dóbr kultury i historii, co z kolei wiąże się ze zwiększeniem atrakcyjności Polski, jej regionów i miast pod względem turystycznym. Z przygotowanym materiałem zapoznać będzie się można na stronie internetowej wyżej wspomnianego Stowarzyszenia.