Lekcja promująca Muzeum Medycyny i Farmacji SUM

Muzeum Medycyny i Farmacji SUM podjęło kolejną współpracę dotyczącą edukacji dzieci i młodzieży tym razem dla uczniów SP nr 10 w Sosnowcu, polegającą na współprowadzeniu lekcji promującej działalność muzealną oraz kierunki studiów oferowane przez Wydział Nauk Farmaceutycznych SUM. W trakcie zajęć lekcyjnych uczniowie zapoznali się z bogatą historią medycyny i farmacji oraz z tematyką ekspozycji muzealnej, związanej między innymi z dawną recepturą apteczną. Na potrzeby edukacyjne stworzone zostało stanowisko pokazowe, na którym zaprezentowano dawne sposoby tworzenia leków, mieszanek ziołowych i maści. Uczestnicy mogli także samodzielnie przygotować maść przy pomocy specjalnych utensyliów aptecznych, takich jak: moździerz z pistlem, szpatułki farmaceutyczne oraz szkła laboratoryjne.