Noc Muzeów – 18 maja 2019 r.

Ponad 300 osób odwiedziło Muzeum Medycyny i Farmacji oraz sosnowiecki oddział Biblioteki SUM podczas odbywającej się 18 maja Nocy Muzeów.

Na wszystkich chętnych czekała moc atrakcji. Pracownicy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oprowadzali po salach muzeum przedstawiając historię medycyny i farmacji oraz ciekawostki na temat zgromadzonych eksponatów. Można było posłuchać także interesujących wykładów m.in. na temat antybiotyków i szczepień.

Na specjalnie przygotowanych na tę noc stanowiskach każdy z odwiedzających mógł zmierzyć sobie ciśnienie, poziom glukozy, sprawdzić skład swojego ciała oraz zmierzyć CO2 w wydychanym powietrzu.

Dla dzieci przygotowano proste eksperymenty, sporządzanie czopków czy cukierkowych tabletek.