“Piknik dla ZDROWIA” z okazji obchodów 75-lecia Uczelni

W wyjątkowym roku Jubileuszu SUM, władze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego zorganizowały “Piknik dla ZDROWIA” w przepięknych okolicznościach przyrody oraz skansenu, znajdującego się na terenie „Parku Etnograficznego w Chorzowie”. W otoczeniu “zielonych płuc” śląskiej Metropolii odbyły się przeróżne warsztaty edukacyjne a wśród nich malowanie botanicznych wzorów na torbach płóciennych przy pomocy szablonów stworzonych w oparciu o malunki pochodzące z dawnego zielnika, jako eksponatu Muzeum Medycyny i Farmacji SUM. Na licznie zgromadzoną społeczność akademicką SUM: byłych i obecnych pracowników, absolwentów, studentów, zaproszonych gości oraz przyjaciół Uczelni czekały także mini-konsultacje popularyzujące zdrowy tryb życia, pomiar ciśnienia krwi, porady dietetyka, nordic walking, zdrowy kręgosłup i pierwsza pomoc, zaś obchody Jubileuszu SUM zwieńczono tortem oraz wieczornym koncertem.