“SUMienny student” – nawet na wakacjach

Z przyjemnością informujemy, że pierwszy cykl wakacyjnych zajęć warsztatowych, organizowanych w ramach projektu “SUMienny student” – Historia medycyny i farmacji w praktyce od A do Z, jaki został dofinansowany z programu „Metropolitalnego Funduszu Wspierania Nauki” w obszarze 5 – „Studiuj w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii”, mamy za sobą a na kolejne odsłony zapraszamy serdecznie w nowym roku szkolnym.

Muzeum Medycyny i Farmacji oraz Oddział Biblioteki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach miały wielką przyjemność gościć uczniów i nauczycieli z Sosnowca oraz młodzież odbywającą półkolonie z ramienia sosnowieckiego MOPSu. Podczas zajęć każdy z uczestników projektu miał wyjątkową okazję poznać tajemniczy świat dawnej medycyny oraz farmacji a także przygotować swoją własną herbatkę owocową w oparciu o przedstawione receptury, jak również wziąć udział w ćwiczeniach z pierwszej pomocy przedmedycznej i zapoznać się z zasadami wcale niełatwego języka migowego.

Głównym przeznaczeniem przedstawionych podczas zajęć treści dydaktycznych, było zainspirowanie uczniów do podjęcia w przyszłości studiów na kierunkach medycznych, jakie ma do zaoferowania Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach z podkreśleniem ważności i społecznej odpowiedzialności zawodów ogromnego zaufania publicznego, do jakich niewątpliwie należą zawody związane z branżą medyczną. Tym bardziej miło było usłyszeć od uczestników, że są to według nich najlepsze i najciekawsze zajęcia edukacyjne w jakich brali dotychczas udział. Z tego miejsca zapraszamy raz jeszcze bardzo serdecznie młodzież i nauczycieli z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii do udziału w naszym projekcie.