TVP Katowice z wizytą w Muzeum Medycyny i Farmacji SUM

Muzeum Medycyny i Farmacji SUM we współpracy z TVP Katowice oraz SP nr 10 w Sosnowcu i Uniwersytetem Trzeciego Wieku WNF SUM nagrało materiał filmowy, który zobaczyć będzie można w regionalnym programie telewizyjnym “Z historią w tle”. Istotnym jest fakt, iż każdy odcinek tego programu po emisji w TVP, dostępny jest także w internecie. W nagraniu tym oprócz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Sosnowcu oraz seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku WNF SUM, udział wziął Dziekan Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – Pan dr hab. n. med. Robert Wojtyczka, pełniący także funkcję Kierownika Katedry i Zakładu Mikrobiologii i Wirusologi WNF SUM oraz adiunkt badawczo-dydaktyczny Pan dr hab. n. farm. Jacek Drobnik z Katedry i Zakładu Botaniki Farmaceutycznej i Zielarstwa SUM.