„Wpływ epidemii COVID-19 na ochronę zdrowia w Polsce w 2021 roku”

Pod taką nazwą w dniu 19 marca bieżącego roku w Muzeum Medycyny i Farmacji SUM odbyły się obrady Ogólnopolskiej e-Konferencji naukowo-szkoleniowej, w której udział wzięło ponad 700 uczestników związanych głównie z diagnostyką laboratoryjną. Znacząca frekwencja to zasługa nie tylko aktualnej tematyki, ale przeze wszystkim obecność wybitnych autorytetów w dziedzinie medycyny, farmacji oraz diagnostyki laboratoryjnej. Podczas obrad swoje prelekcje wygłosili specjaliści z ośrodków naukowych Śląska, Krakowa i Warszawy. Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem JM Rektora SUM w Katowicach, Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej oraz Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych i dzięki ogromnym staraniom Pracowników Studium Kształcenia Podyplomowego oraz Katedry i Zakładu Chemii Klinicznej i Diagnostyki Laboratoryjnej Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu. Współorganizatorem i fundatorem grantu edukacyjnego była firma Roche Diagnostics Polska Sp. z o. o. Całość przedsięwzięcia dodatkowo uświetnili swą obecnością: JM Rektor SUM w Katowicach Pan Prof. Tomasz Szczepański, Dziekan WNF SUM Pan dr hab. Robert Wojtyczka oraz Pani Prof. Krystyna Olczyk, założycielka i twórczyni Muzeum Medycyny i Farmacji SUM.