XIII Międzynarodowe Targi Turystyczne w Zabrzu

Miniony weekend 21-21.04.2023 r. upłynął iście turystycznie, nie tylko dzięki bardzo korzystnej aurze pogodowej, ale przede wszystkim za sprawą wyjątkowego wydarzenia, jakim były XIII Międzynarodowe Targi Turystyczne w Zabrzu, cieszące się sporą popularnością wśród mieszkańców regionu. Śmiało można powiedzieć, że w ciągu dwóch dni zabrzańska Arena zamieniła się w podróżniczy wehikuł, który umożliwił przyspieszoną podróż nie tylko po ciekawych obiektach rozległej śląskiej aglomeracji czy odległych rejonach kraju, ale nawet po kilku kontynentach naszego globu. Święto turystyki kolejny raz przyciągnęło do grona wystawców także Muzeum Medycyny i Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Na stoisku wystawienniczym zaprezentowano nietuzinkowe eksponaty muzealne, nieodzownie związane z naukami medycznymi a wśród nich: dawne narzędzia chirurgiczne oraz utensylia farmaceutyczne i laboratoryjne. Goście targów z ogromną ciekawością przeglądali również doskonałe kopie szesnastowiecznych kart atlasu anatomicznego, których autorem był Andreas Vesalius oraz przepiękny reprint Zielnika Szymona Syreniusza, będącego bodajże największym dziełem nauk botanicznych polskiego renesansu. To oczywiście tylko maleńka kropelka w morzu eksponatów, jakie zobaczyć można w gablotach na wystawie muzealnej. Zapraszamy więc wszystkich, którzy choć na chwilę pragną zatrzymać czas i dowiedzieć się jak dawniej wyglądał fascynujący świat medycyny i farmacji.